BLUE LAGOON

PIĘKNA LETNIA WYCIECZKA AUTOBUSOWA POCZAS KTÓREJ ZOBACZYMY ŁAŹNIE AFRODYTY ORAZ POPŁYNIEMY STATKIEM W REJS NA BŁĘKITNĄ LAGUNĘ

Trasa: Port w Latchi – Rejs statkiem na Błękitną Lagunę – Lunch – Łaźnie Afrodyty - Powrót przez Koralową Zatokę (Morskie Jaskinie, Plantacje bananów)

Autokary zabierają Państwa wprost spod Waszych hoteli około godziny 9.00, wyjeżdżają z Pafos i udają się półwyspem Acamas do miejscowości Polis a stamtąd następnie do miasteczka portowego

LATCHI

Tu możemy spędzić czas w popularnej miejscowości turystycznej spacerując przybrzeżną promenadą lub robiąc zakupy w licznych sklepikach z suvenirami.

BLUE LAGOON – BŁĘKITNA LAGUNA

To właśnie tu w porcie Latchi czekać będzie na Państwa stateczek, którym udacie się na niezapomniany 2,5 godzinny rejs na Błękitną Lagunę.

Ciekawostka: Stateczek wyposażony jest w szklane dno przez które możemy obserwować podwodną faunę i florę w trakcie postojów w pobliżu wysepek lub skał. Podczas rejsu na stateczku będą Państwo mogli skorzystać z darmowych soków, wina i owoców.

Płynąc stateczkiem będą Państwo mogli podziwiać wybrzeże Acamas po drodze mijając Łaźnie Afrodyty, Wyspę Św. Gorga, Kościół Św. Gorga, antyczny Teatr Acamantis, Morskie Jaskinie. Wreszcie dopłyniemy do położonego na samym cypelku przylądku - Fontana Amoroza.
Gdy już dopłyniecie do miejsca zwanego Błękitną Laguną – nikt z Państwa nie będzie miał wątpliwości że znaleźliśmy się w tym właśnie miejscu – gdzie niesamowicie błękitna, ciepła i krystalicznie czysta woda stwarza wyśmienite warunki do kąpieli i nurkowania. To tutaj blisko wybrzeża stateczek zatrzymuje się na całą godzinę.

Będą mogli Państwo rozkoszować się czasem oddając się kąpieli, nurkowaniu, opalaniu lub degustacji owoców oraz popijać serwowane wino lub soki.
Nacieszywszy się pobytem na Błękitnej Lagunie, statek udaje się w rejs powrotny, który trwa około godziny i dopływamy z powrotem do portu w Latchi. Mamy około godziny czasu wolnego podczas którego możemy wybrać się na spacer promenadą lub udać się na lunch do jednej z portowych restauracyjek.

LUNCH (dodatkowo płatny 10euro/osobę)

Można też udać się z naszą grupą do lokalnej tawerny gdzie będziemy kosztować do woli (szwedzki a właściwie cypryjski stół) cypryjskie potrawy takie jak makaronia, mousaka, szeftalia, kebab, loukanika, gyros, koupepia, grillowany ser kozi – hallumi, podawane z patatami (ziemniaki pieczone), ryżem w towarzystwie tradycyjnej sałatki greckiej, oliwek i fety, wszystko to popijając do woli schłodzonym cypryjskim białym lub czerwonym winem do wyboru, podawanym w karafkach a na deser skosztujemy owoce i wyśmienite cypryjskie desery – baklawa i lukumades.

ŁAŹNIE AFRODYTY

Po lunchu przejeżdżamy autokarami do następnej turystycznej atrakcji - miejsca zwanego Łaźnie Afrodyty, gdzie według legendy Afrodyta Bogini Miłości i Piękna zażywała kąpieli w naturalnej grocie otoczonej figowymi drzewami.

Ciekawostka: legenda głosi że kto obmyje sobie twarz w tym miejscu będzie wiecznie piękny i młody …a więc nie zaszkodzi spróbować…

Będą tu mieli Państwo czas wolny żeby pospacerować po pięknych ogrodach i nacieszyć oko malowniczymi widokami, które rozpozcierają się stąd na Półwysep Acamas.

PLANTACJE BANANÓW

W drodze powrotnej udajemy się poprzez Koralową Zatokę i zatrzymujemy się na krótki postój w miejscach w których znajdują się plantacje bananów.

MORSKIE JASKINIE

Jadąc dalej wzdłuż linni brzegowej docieramy wreszcie do jednego z najbardziej niezwykłych miejsc w tej części Cypru do Morskich Jaskiń.

Ciekawostka: Przez tysiące lat woda morska wyżłobiła tu niesamowite kształty w miękkich kredowych skałach tworząc iście księżycowy krajobraz.

Będą mieli tu Państwo przerwę na fotografowanie. Po krótkim postoju udajemy się w podróż powrotną do Pafos.