Wieczór cypryjski z safari na osiołkach

UWAGA - WYJAZD Z HOTELI OD 15.00-16.00 DO 22.00-23.00

POLSKI PRZEWODNIK !

WSPANIAłA OFERTA DLA TYCH KTÓRZY CHCIELIBY ZROBIĆ PRAWO JAZDY NA OSłA ORAZ SPĘDZIC UROCZY DZIEŃ Z RODZINĄ LUB PRZYJACIÓŁMI SMAKUJĄC CYPRYJSKIE POTRAWY PRZY AKOMPANIAMENCIE CYPRYJSKIEJ MUZYKI, ŚPIEWÓW I TAŃCÓW LUDOWYCH

Program atrakcji: Farma Kalokedara - spacer po farmie - powitalny poczęstunek – zaznajomienie z osiołkami – donkey safari wzdłuż rzeki Xeros – Monaster Panagia Tou Sinti – powrót do farmy – cypryjska fiesta przy akompaniamencie muzyki i tańców ludowych

Busiki zabierają Państwa spod Waszych hoteli we wczesno-popołudniowych godzinach żeby następnie udać się do farmy po drodze mijając malownicze cypryjskie wioski otoczone plantacjami cyprusów. Niezapomnianych wrażeń dostarczy przejażdżka oryginalnym pamiętającym czasy kolonialne autobusem typu Bedfor. Jadąc doliną rzeki Xeros docieramy do farmy osiołków Argonaftis

FARMA KALOKEDARA - GORĄCE POWITANIE

Spotkacie się tu Państwo z prawdziwą cypryjską gościnnością oraz zostaniecie poczęstowani tradycyjnymi lokalnymi przysmakami takimi jak oliwki, ser halloumi oraz świeży, pieczony na farmie chleb prosto z pieca wzbogacony różnymi dodatkami takimi jak oliwki, feta i zioła. Dla chętnych jest okazja żeby sobie taki chlebek samodzielnie upiec z przygotowanego wcześniej ciasta, który będzie pysznie smakował po powrocie z przejażdżki na osłach.

SPACER PO FARMIE

Teraz jest okazja rozejrzeć się po farmie, gdzie mogą państwo zobaczyć stare historyczne budynki i małe muzeum rzemiosła ludowego, a dzieci mają okazję przywitać się ze zwierzątkami w małym ogrodzie zoologicznym.

ZAZNAJOMIENIE Z OSIOŁKAMI

Na farmie czekają na Państwa przyjaźnie nastawione osiołki które zabiorą was na krótką około 2 km przejażdżkę doliną rzeki Xeros, w trakcie której będą państwu towarzyszyć nasi pracownicy czuwający nad bezpieczeństwem przejażdżki oraz służący chętnie pomocą w trakcie wycieczk (np. czasami muszą naprowadzić na tzw. dobrą drogę znane ze swojego uporu osiołki).

MONASTER PANAGIA TOU SINTI

Osiołki dowiozą Was do pięknego starego Monasteru Panagia tou Sinti, który został odnowiony z funduszy UNESCO. Przewodnicy angielsko i rosyjskojęzyczni oprowadzą was po tym zabytkowym Monasterze i opowiedzą jego historię. Zostaną też Państwo poczęstowani lokalnymi sezonowymi owocami, żeby następnie udać się w podróż powrotną do farmy, gdzie już czeka na Was uroczysta kolacja.

CYPRYJSKA FIESTA PRZY AKOMPANIAMENCIE MUZYKI I TAŃCÓW LUDOWYCH

Po powrocie do farmy czekaja też atrakcje dla najmłodszych – spotkania z małymi osiołkami, żółwiami, owcami i kozami, nie wspominając o małych szczeniaczkach i uroczych kociątkach, których na Cyprze wszędzie pełno. Dzieci mogą też wziąć udział w zabawach, grach i malowaniu twarzy organizowanych w towarzystwie pracowników. Chcąc utrwalić nasze wspomnienia towarzyszyć tez państwu będzie fotograf, a zrobione przez niego zdjęcia będzie można wybrać i zamówić od ręki.

Po powrocie do farmy przywita Was aromat typowych dań cypryjskiej kuchni takich jak makaronia, mousaka, szeftalia, kebab, loukanika, gyros, koupepia, grillowany ser kozi – hallumi, podawane z patatami (ziemniaki pieczone), ryżem w towarzystwie tradycyjnej sałatki greckiej, oliwek i fety, wszystko to popijając do woli schłodzonym cypryjskim białym lub czerwonym winem do wyboru, podawanym w karafkach. Będziecie mogli też Państwo spróbować lokalnej wódki o nazwie zivania lub ouzo, a na deser skosztujemy świeże owoce i wyśmienite cypryjskie desery – baklawa i lukumades. Czeka was również udział w muzycznym przedstawieniu podczas którego nauczycie się tańczyć popularne sirtaki. Będziecie mogli też zobaczyć taniec ze szklankami na głowie a wszystko to przy akompaniamencie muzyki i śpiewów cypryjskich wykonywanych przez cypryjczyków w tradycyjnych strojach ludowych.

Po skończonej kolacji będzie też można odebrać własne dyplomy z pieczęcią unii europejskiej poświadczające ukończenie kursu i prawo jazdy na osła.

Około 22 autokary rozwiozą Państwa do Waszych hoteli.