JEEP & DEEP

NAJPIĘKNIEJSZA WYCIECZKA, KTÓRA ŁĄCZY ATRAKCJE JEEP SAFARI PRZEZ DZIKI PRZYLĄDEK ACAMAS Z REJSEM NA NAJBARDZIEJ KRYSTALICZNE WODY CYPRU – BLUE LAGOON

Trasa: Coral Bay - Koralowa Zatoka - AGIOS GIORGOS (wrak statku) – MORSKIE JASKINIE (przerwa na fotografowanie) – LATCHI (wioska rybacka) - REJS STATKIEM NA BŁĘKITNĄ LAGUNĘ (około 2,5 godziny) - LUNCH (opcjonalnie dodatkowo płatny) .

W dogodnym dla Państwa dniu jeepy zabierają Was wprost z Waszego hotelu w godzinach porannych około 8.30 – 8.45, żeby następnie poprzez Koralową Zatokę dojechać do miejsc w których znajdują się plantacje bananów.

Co zabrać – kostiumy kąpielowe, ręczniki, ochronę przed słońcem, wodę.

AGIOS GIORGOS

Dojedziemy do wioski Agios Giorgos, żeby na krótkim postoju obejrzeć i sfotografować wrak statku, który utknął na przybrzeżnej mieliźnie.

MORSKIE JASKINIE

Jadąc dalej wzdłuż linni brzegowej docieramy wreszcie do jednego z najbardziej niezwykłych miejsc - do Morskich Jaskiń.

Przez tysiące lat woda morska wyżłobiła tu niesamowite kształty w miękkich kredowych skałach tworząc iście księżycowy krajobraz. Będą mieli tu Państwo przerwę na fotografowanie.

Nacieszywszy oko pięknymi widokami Morskich Jaskiń udajemy się jeepami, samym grzbietem niewysokich, górskich pasm Półwyspu Acamas - skąd rozpozciera się piękna panorama parku Narodowego - żeby ponownie zjechać nad morze z drugiej już strony Półwyspu. To właśnie tutaj u wybrzeży półwyspu znajduje się miejsce, gdzie morze ma niespotykaną barwę i jest przezroczyste na kilka metrów wgłąb.

LATCHI – WIOSKA RYBACKA – PORT

Zjeżdżamy do - położonej już nad morzem - małej wioski rybackiej Latchi.

Stala się ona kurortem wypoczynkowym i zachwyca przybywających tu turystów swoim malowniczym portem.

BLUE LAGOON – BŁĘKITNA LAGUNA

To właśnie tu w porcie Latchi czekać będzie na Państwa stateczek, którym udacie się na niezapomniany 2,5 godzinny rejs na Błękitna Lagunę. Płynąc stateczkiem będą Państwo mogli podziwiać wybrzeże Acamas po drodze mijając Łaźnie Afrodyty, Wyspę Św. Gorga, Kościół Św. Gorga, antyczny Teatr Acamantis, Morskie Jaskinie, aż wreszcie dopłyniemy do położonego na samym cypelku przylądku Fontana Amoroza.

Gdy już dopłyniecie do miejsca zwanego Błękitną Laguną – nikt z Państwa nie będzie miał wątpliwości że znaleźliśmy się w tym właśnie miejscu – gdzie niesamowicie błękitna, ciepła i krystalicznie czysta woda stwarza wyśmienite warunki do kąpieli i nurkowania. To tutaj blisko wybrzeża stateczek zatrzymuje się na całą godzinę. Będą mogli Państwo rozkoszować się czasem oddając się kąpieli, nurkowaniu, opalaniu lub degustacji owoców oraz popijać serwowane wino lub soki.

Następnie nacieszywszy się kąpielami wracamy przy akompaniamencie muzyki do portu Latchi.

LARA BAY – CHWILOWO NIEDOSTĘPNA

W drodze powrotnej przejedziemy drogami off-read przez półwysep i zjedziemy po drugiej stronie na piękną i dziką plażę Lara Bay – miejsce lęgu żółwi – chronione prawem jako rezerwat przyrody. Na plaży - w specjalnych wiatach – umieszczone są fotografie z życia żółwi a kierowca opowie Państwu o ich zwyczajach oraz długich trasach które pokonują samice żeby się rozmnożyć na tych dzikich i pięknych plażach.

Ciekawostka: Żółwice składają w gorącym piasku do 200 jaj, a następnie zakopują je na odpowiedniej głębokości żeby jaja utrzymywane były w korzystnej temperaturze. Miejsca te następnie są ogrodzone specjalnymi metalowymi koszami żeby je chronić. Żółwie wylęgają się nocą i szybko biegną w stronę morza, tak żeby uchronić się przed potencjalnymi drapieżnikami takimi jak ptaki i węże. Dla zainteresowanych można uzgodnić z kierowcą dodatkowy czas wolny na kąpiel.