Safari Acamas – HALF DAY (3 - 4 godziny)

WYPRAWA TA PRZEZNACZONA JEST DLA WIELBICIELI SZALONEJ PRZYGODY I MIŁOŚNIKÓW NATURY PONIEWAŻ TRASA PRZEBIEGA PO BEZDROŻACH PARKU NARODOWEGO PRZYLĄDKA ACAMAS

Trasa: 1. Morskie jaskinie - 2. Saint George (monaster) - 3. Lara Bay (miejsce lęgu żółwi)

Pobierz cennik

1) MORSKIE JASKINIE

Jadąc dalej wzdłuż linii brzegowej docieramy wreszcie do jednego z najbardziej niezwykłych miejsc - do Morskich Jaskiń. Przez tysiące lat woda morska wyżłobiła tu niesamowite kształty w miękkich kredowych skałach tworząc iście księżycowy krajobraz.

2) SAINT GEORGE – MONASTER

3) LARA BAY

Miejsce lęgu żółwi – chronione prawem jako rezerwat przyrody. Na plaży - w specjalnych wiatach – umieszczone są fotografie żółwi a kierowca opowie Państwu o ich życiu i zwyczajach oraz długich trasach które pokonują samice żółwi żeby się rozmnożyć na tych dzikich i pięknych plażach. Żółwice składają w piasku do 200 jaj, a nastepnie zakopują je na odpowiedniej głębokości żeby jaja utrzymywane były w korzystnej temperaturze. Miejsca te następnie są ogrodzone specjalnymi metalowymi koszami żeby je chronić. Żółwie wylęgają się nocą i szybko biegną w stronę morza, tak żeby uchronić się przed potencjalnymi drapieżnikami takimi jak ptaki i węże.