Safari Akamas – full day (5 - 6 godzin)

WYPRAWA TA PRZEZNACZONA JEST DLA WIELBICIELI SZALONEJ PRZYGODY I MIŁOŚNIKÓW NATURY PONIEWAŻ TRASA PRZEBIEGA PO BEZDROŻACH PARKU NARODOWEGO PRZYLĄDKA AKAMAS

TRASA: 1. Wrak statku - 2. Morskie jaskinie - 3. Saint George (monaster)
- 4. Bezdroża półwyspu Acamas - 5. Lara Bay (zatoka gdzie lęgną się żółwie)
- 6. Avacas George – lub opcjonalnie - łaźnie Adonisa (wstęp dodatkowo płatny 7 euro/osobę)

W ustalonym wczesniej przez Państwa dniu (w godzinach rannych) nasi przedstawiciele zabiorą Pańtwa z hoteli żebyście razem z grupą mogli udać się quadami w pełną przygód wyprawę.

Pobierz cennik

1) WRAK STATKU

Na krótkim postoju można obejrzeć i sfotografować wrak statku, który utknął na przybrzeżnej mieliźnie.

2) MORSKIE JASKINIE

Jadąc dalej wzdłuż linii brzegowej docieramy wreszcie do jednego z najbardziej niezwykłych miejsc - do Morskich Jaskiń. Przez tysiące lat woda morska wyżłobiła tu niesamowite kształty w miękkich kredowych skałach tworząc iście księżycowy krajobraz.

3) SAINT GEORGE – MONASTER

4) BEZDROŻA PÓŁWYSPU AKAMAS

5) LARA BAY

Miejsce lęgu żółwi – chronione prawem jako rezerwat przyrody. Na plaży - w specjalnych wiatach – umieszczone są fotografie żółwi a kierowca opowie Państwu o ich życiu i zwyczajach oraz długich trasach które pokonują samice żółwi żeby się rozmnożyć na tych dzikich i pięknych plażach. Żółwice składają w piasku do 200 jaj, a następnie zakopują je na odpowiedniej głębokości żeby jaja utrzymywane były w korzystnej temperaturze. Miejsca te następnie są ogrodzone specjalnymi metalowymi koszami żeby je chronić. Żółwie wylęgają się nocą i szybko biegną w stronę morza, tak żeby uchronić się przed potencjalnymi drapieżnikami takimi jak ptaki i węże.

6a) WĄWÓZ AVACAS

W drodze powrotnej bezdrożami półwyspu Akamas dojeżdżamy wreszcie do wąwozu Avacas gdzie rzeka spływająca z goór przez tysiące lat wyżłobiła w miękkich kredowych skałach przepiękny wąwóz, wgłąb którego udacie się Państwo z kierowcą-przewodnikiem na spacer. Po drodze będziecie mieli Państwo okazję, żeby podziwiać i fotografować niesamowite formy skalne. Trasa wycieczki przebiega dołem wąwozu - przy akampaniamencie szumu rzadko spotykanych na Cyprze górskich potoków. W trakcie spaceru będziecie mogli Państwo z umieszczonych tam tabliczek dowiedzieć się nazwy występujących gatunków roślin i formacji skalnych. Ciekawostka: Niesamowita sceneria i gra światła, przebijającego się poprzez szczeliny wąwozu Avacas stała się inspiracją dla niejednego malarza.

6b) ŁAŹNIE ADONISA

Jest to wspaniałe miejsce do ochłody w upalny letni dzień ponieważ woda w jeziorku jest wyjątkowo chłodna gdyż wpływają do niej lodowate wody z górskich strumyków. Miejsce to – to nie tylko okazja do orzeźwiającej kąpieli... W trakcie spaceru po okolicy mogą tu Państwo uwiecznić swój pobyt fotografiami w towarzystwie marmurowych antycznych posągów. Zobaczycie tu min. posągi Atheny – bogini wojny, Adonisa i Afrodyty, 10 metrowy posąg Afrodyty – bogini miłości i piękna, Zeusa – Boga Słońca.